Raporlarla İşletmenizi Yönetin

İş akışını takip etmek ve gün sonu kontrolleri yapmak işletmeler için oldukça önemlidir. AyPOS hızlı satış ve sipariş uygulaması olmasının dışında iş akışınızı kayıt altına alır. Size işletmeniz hakkında dönemsel raporlar almanızı sağlar.

AyPOS Uygulamasında Raporlar Nasıl Görüntülenir?

Raporları görüntülemek için uygulamaya Kasa Kullanıcısı olarak giriş yapılır. Soldaki sürgülü menüden Raporlar sekmesine dokunulur.
İşletmenize ait raporlar bu alanda Genel Durum ve Satışlar olarak iki başlıkta görüntülenir.
Rapor Dönemi ya da Takvim alanlarından istenilen rapor tarihi seçilir.

Genel Durum Raporları

Genel Durum Rapor çubuk grafiğinde seçilen rapor dönemine ait yapılan hizmet ve ürün satışlarının özeti görünür.
Kar/Gider pasta grafiğinde seçilen rapor dönemine ait Kar ve Gider özeti görünür.

Satış Raporları

Satış Raporlarında Ödeme Türleri, Zamana Göre Satışlar, Kritik Stok Durumu, En Çok Satılan ve En çok Kazandıran Ürünler, Personel Satışları başlığında raporlar gösterilmektedir.

Ödeme Türleri

”Ödeme Türleri” başlıklı rapor işletmenizde yaptığınız satışlarda hangi ödeme yöntemlerinin kullanıldığını gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında toplam satış, toplam kar, yapılan toplam indirim, toplam iptal edilen satışlar tutar ve oran şeklinde burada görüntülenebilir.

Zamana Göre Satışlar

”Zaman Göre Satış Miktarları” Raporu hangi tarihte hangi üründen kaç adet satıldığını gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında toplam sipariş sayısı, toplam ödeme sayısı, toplam ödeme tutarı, toplam iptal edilen siparişler tutarı ve miktarı şeklinde burada görüntülenebilir.

Stok Durumu

”Kritik Stok Durumu” Raporu stok yönetimi aktif ürünlerinizin seçili rapor dönemindeki stok durumunu gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında ürünlerinizin stok durumunu detaylı bir şekilde görüntüler ve stoklarınızı takip edebilirsiniz.

En Çok Satılanlar

”En Çok Satılan 10 Ürün” Raporu seçili rapor döneminde en çok satılan ilk on ürün ve hizmeti gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında hangi ürün ve hizmetten kaç adet satıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

En Çok Kazandıranlar

”En Çok Kazandıran 10 Ürün” Raporu seçili rapor döneminde en çok kazandıran ilk on ürün ve hizmeti gösterir. Bu raporu daha doğru bir biçimde elde etmek için ürünlerinizi eklerken alış fiyatlarının girilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında hangi üründen kaç adet satıldığını, satış tutarını ve ürün kar tutarlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Personel Satışları

”Kullanıcıya Göre Satışlar” Raporu seçili rapor döneminde hangi personelin ne kadar satış yaptığını gösterir. Bu raporun daha doğru bir biçimde elde edilmesi için birden fazla personel eklenmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında hangi personelin ne kadar satış yaptığını tutar olarak görebilirsiniz. Böylelikle işletme çalışanlarınızın performansını değerlendirebilirsiniz.

AYPOS HIZLI SATIŞ SİSTEMİ

You may also like...

Popular Posts