Müşterilerinizi Kaydedin

..AyPOS ile müşterilerinizi ve araç plakalarını uygulamaya kaydedin, onlarla iletişime geçin..

Uygulamaya Kasa Kullanıcısı olarak giriş yapılır.
Soldaki sürgülü menü açılır ve Müşteri Yönetimi sekmesine dokunulur
Müşteri listesi bu alanda görüntülenir. Yeni bir Müşteri eklemek için aşağıdaki alana dokunulur.
Müşteri bilgileri ilgili alanlara yazılır. Ekle butonuna dokunulur ve Müşteri kaydedilir.
Kaydedilen müşteriler burada sıralanır.
Hizmet Satışlarında Müşteri bilgileri kaydedilen araç plakasıyla otomatik olarak getirilir.

AYPOS YENİ NESİL OTO YIKAMA UYGULAMASI

Yazar Kasanız Cebinizde

Aypos, öncelikli olarak oto yıkama firmaları için tasarlanmış, hızlı satış, müşteriye özel randevu, sipariş ve gelir-gider takibi özelliklerine sahip bir Android satış uygulamasıdır. Android tabanlı olması, telefon, tablet gibi mobil cihazlarınızda kolay ve hızlı kullanım avantajı sağlar. Müşteri takibi, SMS entegrasyonu, karlılık analizi ve personel yönetimi gibi birçok yenilikçi özelliği ile siz ve müşterilerinizin memnuniyetini sağlar.

AyPOS Tanıtım Videosu

Stoklarınızı Yönetin

Başarılı bir stok yönetiminin ilk adımı, tüm ürünlerinizi organize ve takip etmektir. Tek yapmanız gereken tüm ürünlerinizi AyPOS sistemine eklemek; ürün isim, fiyat, kod, maliyet gibi bilgileri girdikten sonra stok yönetimini aktif hale getirmektir. AyPOS size başarılı ve kolay bir stok yönetimi sunar. Bu yazımızda AyPOS ile envanterinizi nasıl yönetebileceğinizi anlatacağız.

Stok Yönetimi Nasıl Devreye Alınır?

Kurulum Sorumlusu alanında kataloğunuzu oluşturduktan sonra soldaki sürgülü menüden ”Stok Yönetimi” sekmesine dokunulur.
Açılan listeden stok yönetimi aktif hale getirilecek ürün seçilir ve seçili ürünlerin stok bilgisini düzenle alanına dokunulur.
Stok bilgileri yazılır ve Güncelle butonuna dokunulur.
Seçilen ürün veya ürünlerin stok yönetimi artık devreye alınmıştır.

Güncel Stok Bilgisi Nasıl Takip Edilir?

Kasa Kullanıcısı alanında soldaki sürgülü menüde bulunan ”Stok Durumu” sekmesinden ürünlerinizin anlık stok durumunu takip edebilirsiniz.
Bu alanda stok yönetimi aktif hale getirilen ürünler görünecektir.
İster liste görünümünden isterseniz de grafik simgesine dokunarak grafik görünümüyle stoklarınızı anlık olarak takip edebilirsiniz.

AYPOS HIZLI SATIŞ SİSTEMİ

Raporlarla İşletmenizi Yönetin

İş akışını takip etmek ve gün sonu kontrolleri yapmak işletmeler için oldukça önemlidir. AyPOS hızlı satış ve sipariş uygulaması olmasının dışında iş akışınızı kayıt altına alır. Size işletmeniz hakkında dönemsel raporlar almanızı sağlar.

AyPOS Uygulamasında Raporlar Nasıl Görüntülenir?

Raporları görüntülemek için uygulamaya Kasa Kullanıcısı olarak giriş yapılır. Soldaki sürgülü menüden Raporlar sekmesine dokunulur.
İşletmenize ait raporlar bu alanda Genel Durum ve Satışlar olarak iki başlıkta görüntülenir.
Rapor Dönemi ya da Takvim alanlarından istenilen rapor tarihi seçilir.

Genel Durum Raporları

Genel Durum Rapor çubuk grafiğinde seçilen rapor dönemine ait yapılan hizmet ve ürün satışlarının özeti görünür.
Kar/Gider pasta grafiğinde seçilen rapor dönemine ait Kar ve Gider özeti görünür.

Satış Raporları

Satış Raporlarında Ödeme Türleri, Zamana Göre Satışlar, Kritik Stok Durumu, En Çok Satılan ve En çok Kazandıran Ürünler, Personel Satışları başlığında raporlar gösterilmektedir.

Ödeme Türleri

”Ödeme Türleri” başlıklı rapor işletmenizde yaptığınız satışlarda hangi ödeme yöntemlerinin kullanıldığını gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında toplam satış, toplam kar, yapılan toplam indirim, toplam iptal edilen satışlar tutar ve oran şeklinde burada görüntülenebilir.

Zamana Göre Satışlar

”Zaman Göre Satış Miktarları” Raporu hangi tarihte hangi üründen kaç adet satıldığını gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında toplam sipariş sayısı, toplam ödeme sayısı, toplam ödeme tutarı, toplam iptal edilen siparişler tutarı ve miktarı şeklinde burada görüntülenebilir.

Stok Durumu

”Kritik Stok Durumu” Raporu stok yönetimi aktif ürünlerinizin seçili rapor dönemindeki stok durumunu gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında ürünlerinizin stok durumunu detaylı bir şekilde görüntüler ve stoklarınızı takip edebilirsiniz.

En Çok Satılanlar

”En Çok Satılan 10 Ürün” Raporu seçili rapor döneminde en çok satılan ilk on ürün ve hizmeti gösterir.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında hangi ürün ve hizmetten kaç adet satıldığını detaylı olarak görebilirsiniz.

En Çok Kazandıranlar

”En Çok Kazandıran 10 Ürün” Raporu seçili rapor döneminde en çok kazandıran ilk on ürün ve hizmeti gösterir. Bu raporu daha doğru bir biçimde elde etmek için ürünlerinizi eklerken alış fiyatlarının girilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında hangi üründen kaç adet satıldığını, satış tutarını ve ürün kar tutarlarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Personel Satışları

”Kullanıcıya Göre Satışlar” Raporu seçili rapor döneminde hangi personelin ne kadar satış yaptığını gösterir. Bu raporun daha doğru bir biçimde elde edilmesi için birden fazla personel eklenmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Rapor başlığına dokunulduğunda ilgili raporun detaylı görünümü açılır. Rapor detayında hangi personelin ne kadar satış yaptığını tutar olarak görebilirsiniz. Böylelikle işletme çalışanlarınızın performansını değerlendirebilirsiniz.

AYPOS HIZLI SATIŞ SİSTEMİ